بوستر کمپرسور

بوستر کمپرسور

بوستر يا همان كمپرسور فشار قوي، به دستگاهی اتلاق می شود که توانایی بالا بردن فشار باد تولید شده در کمپرسورهای اسکرو و پیستونی را به ۳۰ بار و ۴۰ بار می رسانند وهواي فشرده تولید شده در کمپرسور اسکرو را تا فشار بالا متراكم مي سازد.
از اين دستگاه ها معمولا براي بالا بردن فشار باد در سیستم هاي هوای فشرده استفاده میشود و همچنين براي جبران افت فشار لوله هاي طويل نيز كاربرد دارد.
کمپرسورهای بوستر همواره جهت افزایش فشار در مخزن هوای فشار قوی اصلی متصل به خط تولید کاربرد دارد. چنین بوسترهایی برای بالا بردن فشار بیش از ۷ بار پاسکال طراحی شده است. اما برخی از کمپرسورها احتیاج به افزایش فشار تا ۴۰ بار و برخی دیگر تا ۳۵۰ بار را دارند. در این مواقع استفاده از چند بوستر کوچک (یا همان سیلندرهای فشار قوی )در مسیرها مقرون به صرفه نمی‌باشد. استفاده از بوسترهایی که امکان این را داشته باشند در یک مرحله، تمام عملکرد افزایشی فشار هوا را داشته باشد در بیشتر مواقع با صرفه‌تر می باشند.
اغلب بوستر کمپرسورها از الکتروموتورهای با کیفیت بالا خارجی و یا داخلی همچون اکتروژن و موتوژن استفاده می کنند که می توان بیشتر در کمپرسورهای اسکرو و یا رفت و برگشتی معکوس به کار می‌روند.

مناسب جهت دستگاه پرکن شیشه های مایعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی اصلی