نحوه عملکرد کمپرسورهای اسکرو هوا کوشا

مکانیزم ، عمکلرد و انواع مختلف و فلودیاگرام هوا و روغن داخل کمپرسورهای اسکرو

این کمپرسور دارای قابلیت با عایق صوتی است ، نویز تولید توسط این دستگاه حداکثر 75 دسیبل است که می توان گفت مطابق نمونه های اروپایی است

درهای کابین این دستگاه به نحوی ساخته شده است که حالت لولایی ندارد و می توان به حداقل فضای مورد نیاز برای سرویس دستگاه را در اختیار داشته باشید. لذا این درها به راحتی روی دستگاه وصل و جدا می شود. حداقل شعاع لازم برای استقرار را دارد. جداره داخلی این درها با یک سری فوم های عایق صوتی پوشیده شده است که تولید صدای دستگاه را به حداقل می رساند. تقریبا دسیبل خروجی دستگاه حدودا 75 دسیبل است. داخل در یک ورق به صورت جوش نقطه ای خورده است که باعث تقویت و استحکام در می شود.

دو نوع کمپرسور اسکرو داریم : 1- کمپرسور اسکرو تزریق روغن  Oil inject  2- بدون روغن Oil free

کمپرسور اسکرو کوشا از  نوع تزریق روغن است که الکترو موتور 

بخش هوای ورودی و مجموعه کنترل ظرفیت کمپرسور

اگر ما هوای محیط را بدون فیلتراسون بدهیم به کمپرسور اسکرو باعث می شود که ذرات گرد و خاک و آلایندگی داخل محیط هست با روغن دستگاه میکس شود و باعث از بین رفتن خواص روغن و کارکرد دستگاه می شود. هرچند که داخل کمپرسور اسکرو فیلتراسیون روغن داریم اما نباید همه بار فیلتراسیون را به روی فیلتر روغن بندازیم ، روی تمام دستگاه های کمپرسور کوشا یک عدد فیلتر هوا در ورودی به ایرند وجود دارد که با توجه به سایز استاندارد آن گرد و غبار و ناخالصی های هوای محیط را گرفته و هوایی با درصد خلوص مطلوب را وارد ایرند می کند. نکته مهم اگر فیلتر هوا به درستی سایز نشده باشد باعث می شود که حجم هوایی که کمپرسور از محیط به داخل خودش ساکشن می کند در هنگام ورود از فیلتر هوا با افت فشار روبرو می شود که این افت فشار یا به استلاح عامیانه خفگی جریان هوا ورودی باعث می شود که علارقم اینکه کمپرسور شما روی پلاک یک ظرفیت اسمی نوشته شده است، این کاهش فشار در ورودی باعث می شود که ظرفیت واقعی کمپرسور شما از ظرفیت اسمی فاصله بگیرد در واقع راندمان دستگاه کاهش پیدا کند. مثلا یک کمپرسور 18 متری اگر فیلتر هوای آن مشکل داشته باشد یا به درستی سایز نشده باشد یا فیلتر هوای آن گرفته شده باشد ممکن است 15 متر مکعب هوا بدهد و فیلتر هوا روی هوادهی بسیار تاثیر دارد.

فیلتر هوا در بهترین فضای موجود در کابین کمپرسور اسکرو قرار گرفته است که بهترین راندمان برای گرفتن هوا را داشته باشد. هوای پس از عبور از فیلتر به آنلدر وارد می شود که توسط یک جک پنوماتیک درچه ورودی را باز و بسته می کند که با توجه به میزان فشار مخزن هوای فشرده که به چه میزان بار رسیده است این دریچه باز و بسته می شود. یعنی زمانی که مخزن هوای فشرده به میزان مورد نیاز رسیده باشد دریچه آن بسته می شود و دیگر هوایی وارد مخزن نمی شود. اما موتور کمپرسور و دیگر اجزای کمپرسور اسکرو کماکان روشن هستند اما کاری انجام نمی دهند در این حالت وقتی دستگاه به حالت  آن لود می رود تغریبا یک سوم توان برق مصرفی را استفاده می کند.

سیستم ایرند اسکرو داخل آن دو عدد روتور اسکروت که شبیه حلزون های چرخ گوشت است. هوا را از قسمت آنلودر ساکشن می شود به داخل خودش و با چرخاندن روتورها هوا را کمپرس می کند (همانند سیلندرهای پیستونی عمل می کند) هرکدام از شیارهای داخل روتور نقش یک سیلندر و پیستون را به صورت مجزا دارد. اما نکته ای که وجود دارد این نوع کمپرسورهای دائم کار هستند. طبق روابط ترمودینامیکی اگر هوا را فشار اتمسفری بگیریم و به فشار ده بار برسانیم دمای هوا بالای 200 الی 300 درجه سانتیگراد می رسد و برای این سیستم های بسیار مضر می باشد. تحمل ایرندها کم می شود و طول عمر مواد مصرفی را بسیار کاهش پیدا می کند. برای این مشکل ما از تزریق روغن استفاده می کنیم. روغن خنک شده به داخل ایرند تزریق می شود، هوا از بالا می آید و روغن از کنار ایرند وارد می شود و مخلوط کف و روغن باهم کمپرس می شود. روغن قبل از اینکه وارد ایرند شود از یک عدد فیلتر عبور می کند که این فیلتر روغن گارانتی کننده این است که روغن وارد شده به ایرند تمیز و فیلتر شده وارد ایرند می شود. چون لبه بین روتور و پوسته بسیار کم است وجود ذرات باعث کاهش عمر روتور و خوردگی روتور می شود با میکس کردن روغن داخل هوای فشرده ما در واقع ظرفیت حرارتی هوا را میبریم بالا و باعث می شود که ظرفیت حرارتی میانگین افزایش پیدا کند و به این روش به جای اینکه دمای 300 درجه را فرضا در خروجی ایجاد بکنیم می توانیم با دمای 70 الی 80 مخلوط کف و روغن را از خروجی کمپرسور تحویل بگیریم. پس نقش اساسی روغن کنترل دما را دارد. نقش دیگری که روغن دارد خاصیت روان سازی حرکت روتورهای مارپیچ روی هم دیگر تاثیر می گذارد چون روتورهای اسکروتایپ مثل دو چرخ دنده روی همدیگر لغزش دارند و وجود روغن از فرسایش آن جلوگیری می کند. عملکرد سوم آن بین روتور و پوسته باعث می شود که عمل آب بندی بین روتور و پوسته را انجام دهد.

کمپرسور اسکرو 45 کیلو وات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی اصلی